Školení neodkladné první pomoci
Školení a kurzy vedou profesionální záchranáři a specialisté z jednotek intenzivní péče s dlouholetou, minimálně 10 letou praxí. Metodika neodkladné první pomoci pod jejich vedením respektuje výsledky současné vědy a je v souladu s doporučeními odborných společností. Nás se vždy můžete zeptat na zkušenosti. Neškolíme podle příruček, ale podle toho, jak postupujeme v praxi.
Základní, specializovaná, akreditovaná
školení a kurzy neodkladné první pomoci dle vyhodnocených rizk
Základní školení
úvod do problematiky neodkladné první pomoci
Výběr z témat:
- podmínky za jakých lze pomoc poskytnout a kdy je možné pomoc neposkytnout vč. legislativních podmínek.
- přivolání, komunikace a spolupráce se zdravotnickou záchrannou službou a ostatními složkami IZS.
- řešení nečastějších úrazových stavů vč. postupů při zástavě krvácení, pádech z výše, popáleninách apod.
- poskytnutí pomoci u neúrazových stavů např. u bezvědomí, bolestí na hrudi, dušení, křečí apod.
- nácvik neodkladné resuscitace a včasné defibrilace na výcvikových trenažérech.
Periodická školení
opakovaná školení dle zjištěných rizik a událostí
Témata jsou definována na základě vyhodnocení rizik pracovního prostředí a zkušeností z událostí v mezidobí jednotlivých školení.
V provozech převážně administrativních se zpravidla jedná o řešení neúrazových stavů jako jsou mdloby, akutní stresové reakce - hyperventilace, bolesti na hrudi - infarkt myokardu, kolapsové a prekolapsové stavy - mozkové příhody, metabolické poruchy - diabetes, dehydratace, křečové stavy - epilepsie apod.
V průmyslových provozech jsou pak probírána témata především spojená s úrazy. Jedná se často o pády z výše, úrazy končetin - zlomeniny, vykloubení a podvrtnutí. Dále o úrazy el. proudem, popáleniny, poleptání, omrzliny, úrazy hlavy, masivní krvácení apod.
Specializovaná školení
jako podmínka pro získání odborné způsobilosti
Pro získání některých specializovaných odborností či k prodloužení platnosti odborné způsobilosti je zapotřebí dle legislativních podmínek absolvovat také přípravu z poskytnutí neodkladné první pomoci.
Výběr některých profesí s povinností splnit přípravu
- elektrotechnické profese dle - Vyhlášky č. 50/1978 Sb. Českého úřadu bezpečnosti práce a Českého báňského úřadu.- práce ve výškách a nad volnou hloubkou dle přílohy Nařízení Vlády č. 362/2005 Sb.,část XI.
- práce na vyhrazených technických zařízeních dle Zákona č. 174/1968 Sb. §6.
- potápěčské práce dle Nařízení vlády č. 591/2006 Sb.
- školní a mimoškolní výchova zaměřená na práci s dětmi - kurz "profesionální chůva"
Akreditovaná školení
kredity a kvalifikace v celoživotním vzdělávání
Pro udržení kvalifikačních předpokladů některé profese musí získávat kredity v celoživotním vzdělávání. Pro tyto pracovníky realizujeme akreditované vzdělávací akce u příslušných státních a profesních institucí jako je např.: MPSV ČR, MZČR, MŠMT ČR, ČAS apod.
Velmi oblíbené jsou akreditované kurzy a semináře pro nelékařské zdravotnické pracovníky s tématy o základní neodkladné první pomoci, rozšířené neodkladné první pomoci, neodkladné pomoci u dětí, základní neodkladné resuscitaci, právních a ostatních podmínkách poskytnutí první pomoci a zdravotnické péče obecně či zajištění dýchacích cest.
Pro pracovníky v sociálních službách pořádáme specializovaný akreditovaný kurz - základy poskytnutí neodkladné první pomoci.
Pro zdravotníky na školních a mimoškolních akcích realizujeme rekvalifikační kurz ZDRAVOTNÍK ZOTAVOVACÍCH AKCÍ.